Odkrycia 2016

Powoli kończy się rok, więc nadszedł czas podsumowań. Niektórzy, jak Viniculture swoje podsumowanie już napisali. Ja własne podzielę na dwie części, dziś pierwsza - odkrycia roku!

Sybille Kuntz
Rzadko zdarza się, żeby wszystkie wina z oferty producenta odpowiadały mi tak idealnie. A tu znalazłem wina szyte na miarę. Podstawowe wino, dostępne w Polsce w roczniku 2012, już pokazuje klasę, Kabinett trocken wygrał panel mozelskich rieslingów, a Spatlese Trocken i Auslese Feinherb to istne dzieła sztuki. Brawo dla Sybille!

Wine & You
Mikroimporter z kilkoma zaledwie sklepami w Warszawie, z bardzo ciekawą selekcją win i niezwykle przystępnymi cenami. Kilka razy miałem przyjemność współpracować, tak jak przy pionowej degustacji Castello Romitorio Brunello di Montalcino i wina robiły na uczestnikach piorunujące wrażenie.

Wina kanadyjskie
Organizując warsztaty z win kanadyjskich, miałem w głowie stereotypy o peryferyjnych winach. Gdy wgryzłem się w temat i spróbowałem 10 win - okazało się, że to nie peryferia tylko światowy, wysoki poziom. Nie tylko jeśli chodzi o Icewiny, ale także wytrawne wina białe (niesamowite Chardonnay), czy wina czerwone...

Kajetan Zalewski
Sommelier, a od roku kolega z pracy. W ciągu kilku miesięcy zdał CMS Introductory, następnie w debiucie zajął 5 miejsce na Mistrzostwach Polski Zachodniej Sommelierów, by w grudniu zaliczyć CMS Certified (!). W styczniu podchodzi do egzaminu na sommeliera SSP, a w lutym do egzaminu na ASI Diploma. Czy rok 2017 będzie należeć do niego? Czy będzie czarnym koniem na Mistrzostwach Polski Sommelierów, a może jesienią faworytem do Mistrzostw Polski Sommelierów kategorii "Junior" (do 30 lat)? Mocno kibicuję!

O sprawach personalnych w następnym odcinku!

MACIEJ SOKOŁOWSKI

 x 

Twój koszyk jest pusty