Torello Brut Nature 2014

W zeszłym tygodniu, wraz z grupą poznańskich sommelierów, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w webinarze organizowanym przez Wines of Spain i Ambasadę Hiszpanii. Webinar prowadzony był przez Almudenę Albercę MW i dotyczył różnorodności winiarskiej Hiszpanii.

Pani Almudena Alberca przekazała wiele interesujących faktów na temat Hiszpanii i winiarstwa tego kraju oraz poprowadziła degustację sześciu win, pochodzących z różnych miejsc i prezentujących rozmaitą stylistykę. Degustacja okazała się nie lada gratką, ponieważ nieczęsto mamy okazję degustować różowe wino ze szczepu Prieto Picudo, białe wina z odmiany Hondarrabi Zuri, Mencię z Bierzo, czy ultra słodkie PX. Nas natomiast najbardziej ujęło wino musujące Corpinnat - Torello Brut Nature 2014 - jako przykład hiszpańskiego wina musującego.

Miałem okazję kilka razy próbować win Torello, ale tego wieczoru Brut Nature wybrzmiał przepięknie jak nigdy. Tak właśnie wyobrażam sobie ideał katalońskiego bąbla - świeży i soczysty, pomimo spędzenia ponad 50 miesięcy na osadzie, mineralny i ziołowy oraz bardziej kamienny niż drożdżowy. Dojrzewanie na osadzie jest wspaniale odzwierciedlone w aromacie słonego ciasteczka, skórki chlebowej i pieczonego jabłka. Usta są wytrawne i skórkowe. Potężna kwasowość wspomaga strukturę i przenikliwy cytrynowo-ziołowo-kamienny finisz.

Torello Brut Nature 2014 dostępny jest w ofercie Vinissimo. Cena detaliczna ok 110 zł.

Trzymamy kciuki za kolejne webinary. Oby dostarczały tyle wiedzy i przyjemności co ten ostatni!

 x 

Twój koszyk jest pusty