Winiarski Blog 2013

Wino Na Widelcu zostało nominowane w konkursie Winiarski Blog 2013, którego organizatorem był Czas Wina. Nominowano 20 blogów o różnej charakterystyce i około-winiarskiej tematyce. Przez dwa ostatnie miesiące można było głosować na "Najlepszy Blog Winiarski" w celu przyznania nagrody publiczności. To dzięki Waszym głosom i determinacji Wino Na Widelcu uzyskało najwyższą ilość punktów i po dramatycznej końcówce głosowania wygraliśmy Grand Prix - nagrodę publiczności!

Głosowanie internautów to jednak tylko jeden z tytułów, jakie nadawano podczas konkursu. O tym, kto pisze najlepszy blog winiarski, miało zdecydować szanowne jury.

Jury konkursu:
* Marek Bieńczyk (historyk literatury, eseista, pasjonat wina, współtwórca przewodnika winiarskiego "Wina Europy")
* Piotr Adamczewski (dziennikarz i krytyk kulinarny)
* Wojciech Gogoliński (dziennikarz winiarski)
* Paweł Gąsiorek (prezes Domu Wina)
* Michał Bardel (redaktor naczelny magazynu Czas Wina)
Każdy z członków szanownego jury punktował nominowane blogi w skali od 0 do 3. Wygrać miał blog, który zgromadzi najwięcej punktów.

członkowie jury (od lewej) Michał Bardel, Wojciech Gogoliński, Piotr Adamczewski

Grand Prix i tytuł Winiarskiego Bloga 2013 otrzymały Winne Tradycje, blog pisany o winie w kontekście historyczno-kulturowym. Jury doceniło fachowość, kompetencje autora oraz to, że umieszcza na swoim blogu rzeczy, które niezwykle trudno odnaleźć w literaturze i w Internecie.

Według głosów jury, Wino Na Widelcu zajęło czwarte miejsce w stawce 20 nominowanych blogów! Jest to dla nas wielki zaszczyt, ponieważ nie liczyliśmy na taki honor po zaledwie 8 miesiącach pisania artykułów.

Pierwsza piątka według punktacji jury:
1. Winne Tradycje
2. Blisko Tokaju
3. Jakub Małecki
4. Wino Na Widelcu
5. Lampka Wina

odbieramy nagrody

W tym roku jury przyznało również nagrodę specjalną. Wyróżniony został blog, który "najlepiej łączy wino z kuchnią". Ku naszej wielkiej radości Wino Na Widelcu otrzymało to wyróżnienie! Cieszy ono szczególnie, ponieważ to jest ta tematyka, którą się zajmujemy. Dzięki nagrodzie upewniliśmy się w tym, że idziemy dobrą drogą i jest to dla nas dodatkowa motywacja, żeby każdy kolejny artykuł był w mistrzowskim stylu.

Dziękujemy wszystkim za głosy, za sympatię i za to, że czytacie nasze artykuły.
Jesteście dla nas najważniejsi!

Iga & Maciej

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 x 

Twój koszyk jest pusty