Domaine Portier Quincy 2015

Quincy to mała apelacja nad górną Loarą (Central Vineyards), a właściwie położona przy jej dopływie - rzece Cher. Wina z Quincy to zawsze wytrawne Sauvignon Blanc. Inne style i inne szczepy są tu prawnie zakazane. Tutejsze Savignon nie są tak słynne jak te z Sancerre czy Pouilly Fume, ale niektóre dorównują im klasą.

Domaine Portier Quincy 2015
Wino uwodzi jasnozłotym świetlistym kolorem, a na kieliszku zarysowują się wyraźne łzy. Nos jest złożony, początkowo słodko owocowy - pojawiają się aromaty melona, nektarynki i różowego grejpfruta, ale po chwili na pierwszy plan wyszła krzemienna mineralność, podrasowana skórką jabłka. Usta, wytrawne, złożone i krzepkie. Ciała sporo, ponieważ alkoholu 13,5% (2015 - ciepły rok). Tekstura delikatnie lepka. W smaku można doszukać się jabłka ze skórką, słodkich cytrusów i wyraźną kamienną mineralność z elektryzującym słonym finiszem.
Bardzo dobre wino, z ciepłego i dość trudnego rocznika by utrzymać w winach odpowiednią kwasowość i mineralność. Tutaj się to udało, łącząc dojrzałość owocu z typowymi cechami rasowego Sauvignon Blanc z Doliny Loary.

O innych winach z Doliny Loary, które degustowałem podczas warsztatów przeczytacie TUTAJ.

OCENA: 7,2 (bardzo dobre)
CENA: 74,00
IMPORT: 6win.pl

 x 

Twój koszyk jest pusty